KAYSERİ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

PISA BİLGİLENDİRME VE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

     OECD tarafından 15 yaş grubundaki öğrencilerin belirli alanlarda kazandıkları bilgi ve becerileri değerlendiren ve üçer yıllık döngülerle yapılan uluslararası bir araştırma olan PISA uygulaması bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı.
PISA BİLGİLENDİRME VE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

     OECD tarafından 15 yaş grubundaki öğrencilerin belirli alanlarda kazandıkları bilgi ve becerileri değerlendiren ve üçer yıllık döngülerle yapılan uluslararası bir araştırma olan PISA uygulaması bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans salonunda yapıldı. 

     Ülkemizi 2022 yılında yapılacak olan PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) uygulamasında temsil edecek okullarımızın müdürleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Osman KARACA ve Şemun AKMAN ,  Kocasinan İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürü Uğur PEKDEMİR, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma DOĞAN, Sarıoğlan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun TURHAL'ın katıldığı PISA bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Kayseri Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri tarafından  gerçekleştirildi.

     Ülkelerin Dünya ve OECD çapında eğitim başarılarının ölçüldüğü PISA'da ülkemizi Kayseri'den;

      - 3 Anadolu Lisesi,

     - 1 Anadolu İmam Hatip Lisesi,

     - 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  temsil edecek.

    Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Osman KARACA ve Şemun AKMAN "Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımıza her türlü desteği sağlayarak PISA'da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız." açıklamasında bulundular.

 

 22-12-202122-12-202122-12-202122-12-2021

Sahabiye Mah. Boylar Sk. No.8 Kocasinan/KAYSERİ 38010 - 03522316423

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.