KAYSERİ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Kayseri İli 2. Dönem Konu Soru Dağılım Tabloları Yayınlandı

Kayseri İli 2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Ortak Sınavlarda Kullanılacak Konu Soru Dağılım Çizelgeleri Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnternet Sitesinde Yayımlandı.
Kayseri İli 2. Dönem Konu Soru Dağılım Tabloları Yayınlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, 09/09/2023 tarihinde 32304 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Yönetmelik'te ülke, il/ilçe ve okul genelinde ortak yazılıların yapılacağı; il/ilçe ve okul genelinde gerçekleştirilecek ortak sınavların ise il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacağı belirtilmiştir.

09 Şubat 2024 tarihinde yapılan İl sınıf/alan zümre toplantılarında Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenlerinin görüşü alınarak zümre öğretmenleri tarafından hazırlanan 2023-2024 yılı 2. dönem konu dağılım soru tabloları Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğü sayfasında yayımlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılım tabloları İl alan zümre kurulu tarafından belirlenmiştir. Konu soru dağılım tabloları kayseri.meb.gov.tr adresinde duyurular bölümünde yayımlanmıştır.

Öğretmenlerimiz okullarında yapacakları sınavlarda konu soru dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre sınav yapacaklardır. 

Her dersin zümre kurulları tarafından okulun ve öğrencilerin durumları gözetilerek konu soru dağılım tablosundan kendilerine uygun senaryolardan birisi seçilecek ve seçilen senaryonun duyurusu sınav öncesinde öğrencilere yapılacaktır.

Okulda yapılacak ortak sınavın soruları, seçilen senaryoda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına uygun olarak zümre öğretmenleri tarafından hazırlanacaktır. 

Okullarda yapılan tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu (açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı) ve farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşacaktır. 

2023-2024 eğitim öğretim yılı 2. dönem 1. yazılı sınavları; 

26 Mart 2024 Salı Günü : 6. sınıf Türkçe ve 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 

27 Mart 2024 Çarşamba Günü: 6. sınıf matematik ve 9. sınıf matematik  

dersi ortak sınavları, ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır.

 

--- Konu Soru Dağılım Tablolarında dikkat edilecek hususları incelemek için tıklayınız.

--- Okul Geneli Ortak Sınav Sorularının hazırlanmasında dikkat edilecek hususları incelemek için tıklayınız.

--- Yazılı ve uygulamalı sınavlara yönelik sıkça sorulan soruları incelemek için tıklayınız.

 

Kayseri İli 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Ortak Sınavlarda Kullanılacak Konu Dağılım Çizelgeleri

Sahabiye Mah. Boylar Sk. No.8 Kocasinan/KAYSERİ 38010 - 03522316423

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.